2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı ÖSYS Kayıtları Hakkında Önemli Duyuru

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ

 

2016-ÖSYS  SONUÇLARINA GÖRE YERLEŞEN ADAYLARIN

KAYIT İŞLEMLERİ

 

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında ÖSYS sonuçlarına göre Üniversitemiz programlarına kayıt hakkı kazanan adaylardan;

 

1)İsteyen adaylar  15-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak “Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi Balkan Kongre Merkezi EDİRNE” adresine şahsen başvurmaları halinde kayıtlarını yapabileceklerdir. Belirtilen tarihlerde kayıtlarını yapan öğrencilerin, 19-23 Eylül 2016 tarihleri arasında öğrenci işleri otomasyon sistemi üzerinden kayıt yenileme (ders kaydı) işlemi  yapmaları gerekmektedir.

 

2)İsteyen adaylar  ise  https://www.turkiye.gov.tr web sitesi üzerinden 12-16 Ağustos 2016 tarihleri arasında elektronik kayıt (e-kayıt) yapabileceklerdir.  Elektronik kayıt öğrenci için zorunlu olmayıp isteğe bağlıdır.

 

Elektronik ortamda  https://www.turkiye.gov.tr adresinde “e-hizmetler” bölümü altında yer alan ‘Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ bölümünden e-kayıt işlemini yapan öğrencilerin, aşağıda belirtilen belgeleri ve eğer yatırmaları gerekiyorsa katkı payı/öğrenim ücretlerini yatırdığına dair dekontu kayıt yenileme tarihleri (19-23 Eylül 2016) içerisinde  Üniversitemizin ilgili birimlerine teslim etmeleri halinde  kayıt yenileme (ders kayıt) işlemleri  yapılacaktır.

 Herhangi bir yükseköğretim kurumunda kayıtlı öğrenciler, elektronik kayıt ekranında kaydı yapılmayarak yerleşmiş olduğu Yükseköğretim Kurumuna yönlendirileceklerdir.

           

Süresi içerisinde şahsen kayıt veya e-kayıt yaptırmayan ve işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

 

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 30 Aralık 2016 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Öğrenci numaranızı öğrenmek için Tıklayınız

A. KAYIT ÖNCESİ YAPILACAK İŞLEMLER İÇİN TIKLAYINIZ

B. KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER İÇİN TIKLAYINIZ

C. KAYIT İÇİN ÖNEMLİ NOTLAR İÇİN TIKLAYINIZ

D. E-KAYIT KULLANIM KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

E. ÖĞRENİM ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

F. İLETİŞİM BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

G. E-KAYIT YAPTIRILAMAYACAK PROGRAMLAR İÇİN TIKLAYINIZBu içerik 11.08.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 127321 kez okundu.