Burs/Destek/Yurtlar

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİMİZİ DESTEKLİYORUZ PROJESİ

Trakya Üniversitesi Vakfı tarafından Öğrencimizi Destekliyoruz Projesi kapsamında ihtiyacı olan öğrencilerimize karşılıksız maddi destek sağlanılmaktadır.

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU TARAFINDAN VERİLEN BURS

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından, Yükseköğrenim öğrencilerine; her öğretim yılı başında yeni kayıt olanların müracaatı kabul edilerek, uygun görülen öğrencilere, belirlenen miktarlarda, başarısız olmamak koşuluyla okuduğu programın normal öğretim süresince karşılıksız burs verilmektedir.

2012-2013 eğitim-öğretim dönemi için, müracaatları kabul edilip değerlendirildikten sonra tespit edilen ve başarılı olduğu için bursu devam ettirilen öğrencilerimize; Ocak 2013 den itibaren 12 ay süreyle ayda 280 TL. karşılıksız burs verilmektedir.

YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU TARAFINDAN VERİLEN ÖĞRENİM KREDİSİ

Öğrenim kredisi; Yurt içinde yükseköğrenim gören öğrencilerin maddi yönden desteklenmesi amacıyla tespit edilen koşullara sahip olanlara verilen borç paradır. Öğrenim kredisi borcu; normal öğrenim süresince verilen miktarlara Devlet İstatistik Enstitüsü Toptan Eşya Fiyat endeksindeki artışlar uygulanarak hesaplanacak miktarın ilave edilmesi ile tespit edilir.

Ocak 2013’ten başlayarak 12 ay süreyle aylık 280 TL. kredi verilmektedir.

Resim

Bu içerik 22.02.2013 tarihinde yayınlandı ve toplam 9877 kez okundu.