2019-YKS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARINA GÖRE ÜNİVERSİTEMİZE YERLEŞEN ADAYLARIN DİKKATİNE!

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında YKS Ek Yerleştirme sonuçlarına göre Üniversitemiz programlarına kayıt hakkı kazanan adaylardan;

                                             Kayıtlanma Akış Şeması İçin Tıklayınız.
                                             Öğrenci Numarası Sorgulama için Tıklayınız.

1) Üniversitemiz programlarına kayıt hakkı kazanan adaylar  23-25 Eylül 2019 tarihleri arasında E-Devletten veya 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak “Trakya Üniversitesi Rektörlüğü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı” adresine şahsen başvurmaları halinde kayıtlarını yapabileceklerdir. (E-Devletten Kayıt yapan öğrencilerimiz aşağıdaki belgeleri 30.09.2019 tarihine kadar yerleştikleri birimin öğrenci işlerine teslim etmesi gerekmektedir.)
2) Süresi içerisinde şahsen kayıt yaptırmayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

3) Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2019 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.


*  ÖĞRENİM ÜCRETLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

*  İLETİŞİM BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bu içerik 20.09.2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 4586 kez okundu.